63RXF820MEFC18X20
Rubycon
232-63RXF820MEFC18X2
63RXF820MEFC18X20
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded AUTOMOTIVE HIGH TEMPERATURE CAPACITORS
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Rubycon
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded
RoHS:
820 uF
63 VDC
18 mm
20 mm
General Purpose Electrolytic Capacitors
20 %
1.75 A