DRQ73-R33-R
Eaton Electronics
704-DRQ73-R33-R
DRQ73-R33-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 0.33uH 14.4A 0.0074ohms
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1350)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Shielded
330 nH
20 %
3.1 A, 6.19 A
7.4 mOhms, 29.6 mOhms
- 40 C
+ 125 C
Standard
7.6 mm
7.6 mm
3.55 mm
Ferrite
DRQ
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Power
Brand: Eaton Electronics
Core Type: Drum
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: PH
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 1350
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz